درخواست ویزای دانشجویی در سفارت آلمان

درخواست روادید دانشجویی برای دانشجویان که تبعه ایرانی هستند در سفارت آلمان در تهران صورت می گیرد. برای این کار دانشجویان برنامه ریزی زمانی دقیقی را داشته باشند. دو نکته بسیار حائز اهمیت است:
گرفتن وقت برای مصاحبه ویزا از طریق سیستم آن لاین بر روی وب سایت سفارت در تهران انجام میگیرد. معمولا به علت متقاضیان درخواست روادید گرفتن وقت از طریق این سیستم باید از چند ماه قبل صورت گیرد، در غیر اینصورت دانشجویان با مشکل وقت مصاحبه مواجه می شوند.
نکته دیگر زمان لازم برای صدور ویزای دانشجویی می باشد. در حالت عادی صدور ویزای بلند مدت دانشجویی 6 تا 8 هفته به طول می انجامد. در خواست برای روادید فقط برای فراگیری زبان در آلمان معمولا از سوی سفارت آلمان مورد قبول واقع نمی شود. : روادید دانشجویی معمولا به مدّت سه ماه اعتبار دارد . پس از ورود به آلمان دانشجویان می بایست به اداره اتباع خارجی خود را معرفی ونسبت به تمدید اقامت خود اقدام کنند. برای دریافت روادید دانشجویی به پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاهای آلمان یا مدرک پذیرش در کالج نیاز دارد و افزون بر آن به مدرکی که نشان دهد، اقامت دانشجو در آلمان از لحاظ مالی تأمین می شود.
از جمله مدارک مورد نیازبرای درخواست ویزا گذرنامه معتبر، پذیرش، مدرک دیپلم و قبولی در کنکور، مدارک دیگر دانشگاهی )در صورت وجود(، گواهی پشتیبانی مالی و غیره می باشد.
تمامی اطلاعات مورد نیاز برای درخواست ویزای دانشجویی و مدارک لازم برای آن را در وب سایت سفارت آلمان در تهران می بینید. در ادامه شما را با برخی نکات آشنا می کنیم..

تلفن تماس : ۵۵ ۴۰ ۵۵ ۲۲ /۰۲۱

تلفن همراه : ۹۴۷ ۳۳ ۳۳ / ۰۹۱۲

E-mail: yussefzadeh@gmail.com