دانشگاه های هنر، فیلم و موزیک

در صورت علاقه به تحصیل در یکی از رشته های هنری مثل فیلم، موسیقی وغیره بهترین گزینه برای شما دانشگاه های هنر، فیلم و موزیک خواهد بود. این مراکز رشته های مختلفی از جمله هنرهای تجسمی، طراحی صنعتی و مد، گرافیک و موسیقی را ارائه می دهند. در این دانشگاه ها برای رسانه های مدرن علاقه مندان برای کارگردانی، فیلم برداری و تهیه کنندگان فیلم آموزش می بینند. شرط پذیرفته شدن در دانشکاه در رشته های هنری استعداد و توانایی هنری بالاست که شما می بایست در زمان برگزاری مصاحبه و تست تعیین سطح به اثبات برسانید. برای دانشگاه های مختلف بسته به نوع رشته شروط متفاوتی وجود دارد.
بیش از 56 مدرسه ی عالی هنر و موسیقی، دانشجویان با استعداد را در حرفه های هنری آموزش م یدهند. متقاضیان تحصیل در مدارس عالی هنر می باید نمونه ای از کارهای خود را به مرکز مورد نظر ارسال کنند. معمولاً پس از آن در آزمونی حضوری، با انجام تکلیف هایی گوناگون، توانایی های متقاضیان در رشته های انتخابی سنجیده می شود. در مورد شرایط دریافت پذیرش و تعداد نمونه های کاری که متقاضی برای دریافت پذیرش می باید ارائه دهد، می بایست با دانشگاه مورد نظر خود وارد مکاتبه شوید.
نقّاشی، گرافیک، پیکر تراشی، طرّاحی و تربیّت معلّم درهنرهای تجسّمی، نمونه هایی از رشت ههای تحصیلی در این مدارس اند. از دیگر رشته های مهمّ این مدارس، می توان از معماری، مرمّت آثار تاریخی، سفالگری نا مبرد. به طور کلی مدارس عالی موسیقی معمولاً به آموزش هنرجو در رشته های زیر م یپردازند:
آموزش آلات موسیقی، آموزش آواز، ساخت قطعات موسیقی، رهبری ارکستر. برخی از این مدارس افزون بر این رشته ها، رشته هایی مانند موزیک کلیسا، جاز، کارگردانی موزیک تئاتر هم ارائه می دهند. در آزمون سنجش قابلیّت ها، توانایی های متقاضیان در زمینه های گوناگون در قالب امتحانات شفاهی، کتبی و عملی ارزیابی می شود.
علاوه بر دانشگاه های ذکر شده در بالا انواع دیگری از دانشگاه ها هستند که بیشتر برای آلمانی ها درنظر گرفته شده اند. به همین دلیل از توضیخ آنها اجتناب می کنیم. از جمله این مراکز آموزش عالی می توان موارد زیر را بیان کرد:
• مدارس آموزش عالی تربیّت معلم Pädagogische Hochschule
• مراکز آموزش عالی وابسته به کلیسا
• آموزشگاههای حرفه ای Berufsakademie

تلفن تماس : ۵۵ ۴۰ ۵۵ ۲۲ /۰۲۱

تلفن همراه : ۹۴۷ ۳۳ ۳۳ / ۰۹۱۲

E-mail: yussefzadeh@gmail.com