بورس مقطع کارشناسی ارشد

بورس تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد اولویت کشورهای در حال توسعه مرکز تبادلات آکادمیک آلمان هرسال برای تحصیلات تکمیلی در رشته های مختلف مطالعات توسعه ای در آلمان، بورسیه ای را در نظر گرفته است. موارد زیر از جمله ویژگی های این برنامه و شرایط درخواست برای این بورس می باشند محدودیت خاصی برای تعداد درخواست کنندگان برای یک کشور وجود ندارد.
این بورس برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی )لیسانس( بوده و برای دوره کارشناسی ارشد حداکثر برای مدت 2 سال ارائه می گردد. از میان رشته های ارائه شده تنها سه رشته برای دوره دکترا ارائه می گردد. این رشته ها در لیست رشته های فوق لیسانس گنجانده شده اند.
مدت بورس تحصیلی مقطع دکترا بسته به نوع رشته تا 4 سال می باشد. لیست رشته های مورد نظر را در وب سایت سفارت آلمان می توانید بیابید.
درخواست کنندگان این بورس باید دارای حداقل 2 سال تجربه کاری باشند. گواهی سابقه کار می بایست در هنگام درخواست ارائه گردد. درخواست متقاضیان بدون تجربه کاری مورد بررسی قرار نمی گیرد. اولویت برای فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با سابقه کار، شاغلان و فعالان در وزارت خانه ها، مراکز و سازمان های دولتی و اتاق بازرگانی و صنعتی می باشد.
متقاضیان می بایست شخصا به سایت دانشگاه های مربوطه مراجعه و در خصوص شرایط پذیرش رشته مورد نظر اطلاع حاصل نمایند.

تلفن تماس : ۵۵ ۴۰ ۵۵ ۲۲ /۰۲۱

تلفن همراه : ۹۴۷ ۳۳ ۳۳ / ۰۹۱۲

E-mail: yussefzadeh@gmail.com